Tu nu m-ai văzut niciodată când încercam să-ți fiu atât de aproape. Nu m-ai văzut nici când am fost departe de tine.
Tu nu m-ai văzut
niciodată când ți-am fost alături.
Tu n-ai văzut
niciodată cât de greu mi-a fost să iubesc un om care nu m-a vrut.
Tu n-ai văzut că
aș fi rămas lângă tine orice s-ar fi întâmplat, dar am rămas.
Tu nu m-ai văzut
niciodată când vorbeam despre tine, nu știi cum mi se zbuciuma sufletul.
Tu n-ai văzut
niciodată câte persoane am îndepărtat de mine doar pentru ca te voiam pe tine.
Tu nu m-ai văzut
niciodată când nu mai puteam respira de dor.
Tu nu m-ai văzut
niciodată când mă întrebam "de ce?" plângând.
Tu nu m-ai auzit
niciodată când te chemam.
Tu nu m-ai auzit
când îți vorbeam.
Tu nu m-ai văzut
niciodată pe mine cu adevărat, nu știi cum sunt eu.
Tu n-ai înțeles
niciodată că ți-aș fi dat totul și nu ți-aș fi cerut nimic mai
mult decât să-mi vorbești.
Tu n-ai văzut
niciodată că ce am făcut pentru tine nu aș face pentru
oricine.
Tu n-ai înțeles
niciodată cât însemna o vorbă de-a ta.
Tu n-ai simțit ce
simțeam eu la atingerile tale.
Tu n-ai văzut cum
mă uit la tine.
Tu nu m-ai
înțeles și nu te condamn.
Tu n-ai văzut că
m-ai schimbat.
Azi, tu nu mai știi
de mine, nici eu nu mai știu de tine și poate că e mai bine așa. Poate că ne-am
învățat reciproc ceva și azi mergem mai departe, fiecare pe drumul lui, deși
drumurile noastre nu s-au intersectat niciodată cu adevărat, am să păstrez
amintirea ta într-un colț al sufletului meu.
Comentarii
Trimiteți un comentariu