Postări

Aici, printre oameni

       În ultima perioadă, viața m-a învățat să nu mă mai expun atât de ușor, să nu mă mai las descoperită, să nu mai fiu atât de deschisă și să nu mai dau ocazia oricui să-mi vadă imperfecțiunile.     Mi-a demonstrat că intențiile bune nu sunt întotdeauna apreciate, că uneori sunt privite cu neîncredere sau trecute cu vederea. Mi-a arătat că orice greșeală pare de neiertat și că oamenii nu sunt întotdeauna ceea ce par.     Am înțeles, uneori cu greu, că bunătatea este condamnarea la moartea sigură a sufletului. Am descoperit că oamenii caută să facă rău indiferent cine ești, ce simți sau ce știi. Am înțeles că în viața ești singur, neajutorat și fără apărare.  Aici, printre oameni, viața este un câmp de luptă. Suntem într-un război nedeclarat, neoficial, unii cu ceilalți. Un război pentru supremație, pentru putere, pentru a demonstra, pentru a învinge. Aici, nu știm întotdeauna să privim dincolo de granițe, dincolo de imagine, dincolo de zid...

Cu drag, ea

Tu ce faci când...?

Un om

Totuși, ce e de făcut?

Pentru ea

Mesajul

Singurătate

Dincolo de ziduri

#Haisăfimuniți