Să nu crezi că nu am știut, să nu ai niciodată impresia că nu știam de ea sau de ele. Am știut mereu, am simțit de fiecare dată când întarziai, când îți schimbai privirea și mă evitai, știam ca nu mai sunt singura. Știam când mă mințeai deși nu-ți spuneam, simțeam, vedeam și tăceam pentru noi. Am luptat pentru noi până la capăt.
Nu am fost proastă, o femeie este oricum, dar nu proastă. Dacă ea îți permite și îți iartă tot, înseamnă că ultimul lucru pe care îl vrea e să te piardă. În viața ei tu ești bărbatul pe care și-l dorește alături. Însă nu te gândi niciodată că poate ierta și lupta o viață cu minciunile tale, pentru că te înșeli.
Femeia care iartă este o femeie puternică, frumoasă, cu caracter, care știe că o relație nu e perfectă și care e pregătită să treacă prin foc pentru omul ei. Însă, dacă luptă si luptă degeaba, se retrage încetul cu încetul și te va lăsa atunci când te aștepți mai puțin, atunci când ești fericit, altfel nu ar putea să te lase. Te va lăsa în fericire fără să-ți spună de ce și cum a luat decizia asta.
Îți vei da seama, la un moment dat, că ea știa ce faci tu, îți știa minciunile, aventurile și desfrânările. Nu o vei mai găsi, doar atunci când va dori ea, când te va șterge definitiv din inimă și va fi fericită. Atunci o vei vedea și-ți vei da seama că ai pierdut-o, că femeia aia care odata a fost lângă tine, acum e departe, fericită cu altcineva.
Ți-o vei dori înapoi, dar ea nu va mai veni, când o femeie alege să plece, nu se mai uită înapoi, doar pleacă și te lasă să o privești de la spate.
Să nu-ți permiți vreodată să pierzi o astfel de femeie!

Comentarii
Trimiteți un comentariu