Am obosit să mă plâng, am obosit să nu mai știu cine sunt și cum sunt cu adevărat. Am obosit să mă prefac, să fiu de fiecare dată alta și alta, să fiu bine.
Am obosit să lupt,
să fiu eu aia puternică când, de fapt, nu e așa.
Am obosit să mă
chinui să le demonstrez oamenilor ce sunt, dacă i-ar interesa atât de mult,
n-ar mai conta.
Am obosit să fiu
bună și să fiu luată de proastă, ușor
înlocuibilă și nimic mai mult.
Am obosit să le
port pe toate, să ajut și să fiu acolo pentru oameni care nu dau doi bani pe
mine.
Am obosit să fiu
în umbra altora, pentru că nu-mi mai văd nici măcar umbra mea.
Am obosit să fiu
curajoasă, să lupt cu tot ce-mi stă în putere pentru alții.
Am obosit să cred
că am prieteni și să-mi fac atâtea iluzii, când eu sunt singură.
Am obosit să mă
încred în vorbe, nu mai vreau să aud.
Am obosit să-mi
pun sufletul la bătaie contra mintea altora.
Am obosit să mai
am așteptări, să cred că lucrurile sau oamenii se schimbă, să cred că pot
înțelege, că pot fii buni, că pot lupta, că se pot maturiza sau ca vor știi, în
final, ce vor.
Am obosit să complic
lucruri simple, să am speranțe pentru nimic.
Am obosit să ascult ce spun alții despre mine și să mă las influențată.
Am obosit să mă pierd pe mine că să-i pot câștiga pe ei.
Am obosit și m-am
așezat să mă odihnesc.

Comentarii
Trimiteți un comentariu