“Ieri e istorie, mâine e mister, azi e un dar.”
Îți doresc ca
anul ăsta să fie al tău.
Îți doresc să
crezi mai mult în tine.
Îți doresc să
iubești mai mult.
Îți doresc să
visezi mai mult.
Îți doresc
fericire și putere, să poți trece mai ușor peste probleme.
Îți doresc
sănătate și putere de muncă, să-ți îndeplinești dorințele.
Îți doresc răbdare și dorință, ca în cele mai grele clipe să poți găsi
un gram de speranță pentru viitor.
Îți doresc căldură și bunătate, să-ți poți păstra sufletul curat.
Îți doresc
empatie și dorință, să faci bine chiar de ți-e greu.
Îți doresc responsabilitate și curaj, să fii corect chiar dacă nu ai fost
apreciat la adevărata ta valoare.
Îți doresc iubire și compasiune, să le poți oferi și altora din belșug.
Îți doresc numai lucruri bune și oameni care te iubesc în jurul tău. Totodată
să nu uiți că și tu trebuie să-ți dorești toate astea pentru tine, fără să
devii lacom și lipsit de scrupule, om drag.
Un an nou
fericit, la mulți ani!

Comentarii
Trimiteți un comentariu