#Haisăfimuniți

Mi-e groază de noi.
     Mi-e groază că mulți dintre voi încă nu știți în ce situație suntem.
     Mi-e groază că voi încă vă gândiți la bani, când cel mai important lucru acum, e ca apropiații voștri să fie bine, voi să fi-ți bine.                                                                               Mi-e groază că nu vă gândiți că așa mai puteți avea timp să vă bucurați alături de ei și de alte momente frumoase.


Mi-e groază că nu înțelegeți ce înseamnă să vă expuneți pe voi și pe ceilalți la ceva ce nu puteți vedea, simți sau mirosi.
Mi-e groază că nu puteți vedea un bine în situația de față, că nu profitați de ea în orice fel puteți.
Mi-e groază că vă plângeți că nu puteți sta în casă când aveți cam tot ce vă trebuie și chiar mai mult.
Mi-e groază că nu vă gândiți decât la voi, atât de egoiști sunteți.
Mi-e groază de cei ce au apropiați în spitale și nu știu dacă se vor mai întoarce acasă.
Mi-e groază să știu că poate unii dintre ei nu i-au mai putut îmbrățișa pe cei ce au plecat dintre noi.
Mi-e groază să vă spun, dar lucruri de acest gen se pot întâmpla oricând, iar voi încă sunteți egoiști și flămânzi, încă visați bani și lucruri materiale.
Mi-e groază că, noi, tineretul, nu știm să inspirăm lumea și s-o îndreptăm spre bine, că nu empatizăm, că nu vrem să vedem adevăruri ascunse sub măști.
Mi-e groază că una vorbim și alta facem, când putem să acționăm așa cum credem de cuviință, fără teamă.
Mi-e groază că nu ne mai iubim între noi, nu reacționăm la răul provocat de alții și ne învinuim între noi pentru nimic.
Mi-e groază că trăiesc aceste vremuri, înconjurată de astfel de oameni.
Mi-e groază că sunt din ce în ce mai puțini oameni care au valori morale mai mari decât valoarea banilor.
Mi-e groază să știu că, voi, români, puteți fi atât de indiferenți.
Mi-e groază să vă  văd postările care nu vă definesc sub nicio formă.
Mi-e groază să vă mai descopăr fețe după fețe, să vă dau jos mască după mască! Fi-ți cine sunteți, treziți-vă!
Opriți-vă din a vă purta ca și cum ați mai avea o viață! 
#stămîncasă #haisăfimuniți #români
Tradesilvania marketing afiliat

Comentarii